23 Eylül 2013 Pazartesi

Yeni iPhone'ların ilk gün raporu!


iPhone 5C'lere dokunulmuyor...
Öte yandan, Apple'ın düşüşünü öngören uyarılara rağmen, iPhone 5S'ler çok hızlı tükendi ve Regent Street Apple Store'da tamamen satılmış durumdalar. Apple'ın Londra'daki kalesinin dışarısında yer alan duyurular, mağazada iPhone 5S kalmadığını insanlara bildirmekte. Ayrıca, Twitter'a göre Liverpool, Cardiff, Cambridge, Glasgow ve Londra'nın diğer bölgelerindeki mağazalarda da iPhone 5S kalmamış durumda.
Apple'ın çevrimiçi mağazası da tüm iPhone 5S'lerini satmış durumda ve Ekim ayına kadar yeni iPhone 5S satmayacak.
The Register'ın söylediğine göre de, bir kullanıcıları Glasgow'daki mağazada iPhone 5S'lerin 08:56 BST saatinde tükendiğini bildirmiş durumda.
Ancak, yine gelen ilk haberlere göre, mağazalarda iPhone 5C'ler neredeyse dokunulmamış durumda. Beklenen ise önümüzdeki haftalarda daha az istekli Apple fanlarının bu modele yöneleceği ve bu modelin sabit bir istek ile zaman içerisinde satılacağı.
Bir Apple mağazası çalışanının sözleri ise "iPhone 5S için olan talep gerçekten çılgıncaydı. Evet, elimizde çok miktarda 5C modeli kaldıve bu kadar hızlı satılacağını sanmıyorum" şeklinde. Daha ucuz olan telefonun stokta birikmesi, çok da beklenen bir durum değildi.
Ancak bu durum, bazılarına göre yanıltıcı. İddialara göre Apple, 5C'nin yoğun ilgi göreceğini düşünüp çok sayıda 5C üretmişken, 5S üretimini sınırlı tuttu. Bu yüzden de 5S'ler hemen tükenirken, 5C'ler elde kaldı.
Kimin doğru söylediğini ise, ancak ilk resmi raporlar geldiğinde anlayabileceğiz...
Kaynak:chip

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder