1 Ağustos 2013 Perşembe

Yeni iPhone parmak iziyle çalışacak


Ana menü tuşunda bulunan parmak izi okuyucu efsanesi, Beta 4 sayesinde gerçeklik kazandı.


Beta 4'ü yayınlanan iOS 7'nin sistem dosyaları arasında yer alan "parmak izi okuma fonksiyonuyla" ilgili kodlar, ana ekran tuşu hakkındaki söylentileri gerçeğe taşıdı!
Kullanıcıları tarafından sabırsızlıkla beklenen iOS 7 işletim sistemi Beta 4, geliştiriciler için yayınlandı. Şarj, Performans ve temel grafik üzerindeki değişiklikleriyle gündeme gelen yeni deneme sürümünde, işlem hataları konusunda da iyileştirmelere yer verilmiş.
Her yeni Beta denemelerinden sonra araştırması gerçekleştirilen sistem dosyaları arasındaki kodlar, büyük bir söylentiyi daha doğruladı. iPhone 5S'in duyurulmasından bugüne tartışma konusu olarak gelen "ana menü tuşunda bulunan parmak izi okuyucu" efsanesi, Beta 4'e sistem dosyaları arasında bulunan kod satırları sayesinde gerçeklik kazandı.

PARMAK İZİ OKUYUCU NEREDE OLACAK

Appleinsider sitesinde açıklanan verilere göre, iPhone 5S'te gelmesi beklenen parmak izi okuyucunun, "Home" tuşu arasında yer alacağı önü sürülüyor. iOS 7 sistem kodları arasında yer alan BiometricKitUI.axbundle dosyası, yeni parmak izi okuyucu fonksiyonunun nasıl kullanılacağına dair özel bilgiler içeriyor.
"iPhone'u sağ eliyle kullanan ve baş parmağını ana ekran butonuna dokunduran kişiye ait fotoğraf" ve "Temel kurulum esnasında parmak izinin renk değiştirmesi" gibi metinlerin yer aldığı sistem dosyası, iOS 7 Beta 5'in çıkmasıyla ilk incelenecek dosyalar listesindeki yerini aldı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder