30 Temmuz 2013 Salı

         
          Türkiye "Yılın Ülkesi" oldu
Microsoft Türkiye, 3. kez "Yılın Ülkesi" seçildi.

Microsoft Türkiye, şirketin her yıl müşteri memnuniyet endekslerinin yükselmesi, hızlıbüyüme oranları, geliştirilen etkin stratejiler, çalışan memnuniyeti ve ülke ekonomisinin gelişimine yaptığı katkılar gibi kriterlerin değerlendirildiği “Yılın Ülkesi” yarışmasında üçüncü kez ilk sırada yer almayı başardı.
112 ülke ofisinin yer aldığı yarışmadaMicrosoft Türkiye son dört yılda 3. kez Yılın Ülkesi ünvanını alarak bir ilki gerçekleştirdi. Büyüme konusunda öne çıkan Çin,HindistanRusyaBrezilya gibi ülkeleri geride bırakan Microsoft Türkiye, bu başarısıyla daimi şampiyon kupasını da elde etti.
Microsoft Türkiye’ye ekibi ödülünü Atlanta’da düzenlenen törende Microsoft CEO’su Steve Ballmer’dan aldı. Türkiye’nin şampiyonluğa alıştığını belirten Ballmer, bu nedenle ülkemize ek bir yatırım sağlanacağını da ifade etti. 400 çalışanı bulunan Microsoft Türkiye’nin 11 bini aşkın iş ortağıyla gerçek bir başarı öyküsü yazdığına dikkat çeken Ballmer, konuşmasında şunları da söyledi:
Microsoft Türkiye gerçek bir başarı öyküsü yazıyor. Türkiye, dinamik ve yüksek girişimcilik ruhuyla küresel ekonomik büyüme liginde ÇinBrezilyaMeksikaRusya ile yarışan bir ülke.Microsoft Türkiye, Türk ekonomisinin artan bilişim teknolojileri talebine başarıyla cevap veriyor. Yüksek müşteri ve çalışan memnuniyeti, özellikle Türk ekonomisinin lokomotif gücü olan KOBİ’lere erişim, gerek kamuda gerekse özel sektörde yüksek nitelikli danışmanlık servisleri ve tüketici pazarındaki yenilikleri Microsoft Türkiye’nin bu ödülü bir kez daha almasının başlıca nedenleri.”
Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ise elde edilen bu başarıyı “Bu ödül bilişimin önemini kavrayarak bu konudaki yatırımlarını artıran büyük şirketlerimizin ve KOBİ’lerimizin dünya pazarlarından gittikçe artarak aldıkları payın göstergesidir. Microsoft Türkiye’nin danışmanlık servisleri alanındaki dikkate değer büyümesi ise, şirketlerimizin BT yatırımlarının sürekliliğine olan inancını ve bu yolla farklılaşmayı tercih ettiklerini ortaya koyuyor” sözleriyle değerlendirdi.

Microsoft’ bu yıl Türkiye’de %22′lik bir büyüme kaydetti. Buna ek olarak müşteri memnuniyetindeki 6 puanlık artış ve çalışan memnuniyeti endeksinde en yüksek seviyeye ulaşılmış olması Microsoft Türkiye’nin Yılın Ülkesi seçilmesindeki ana etkenlerdendi. Steve Ballmer’ın yatırımların artırılması sözünün ardından Türkiye’de öncelikle kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerine ek destek sağlanacak. Yatırım kapsamında Microsoft’un gençlere yönelik “Türkiye Açık Akademi”, “Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor” projelerine ve yeni sosyal sorumluluk kampanyalarına fon oluşturacak.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder