30 Temmuz 2013 Salı

                     Blogger Kategori Oluşturmak

Bloglarınız da kullandığınız etiketler yardımı ile kendiniz için kategoriler oluşturabilirsiniz.Şablon tasarımcısına gelerek kategorileri eklemek istediğiniz alana Gadget Ekle diyerek kategori oluşturmaya başlıyoruz.Gadgetler içerisinde Etiketler kısmını seçmemiz gerekiyor. Etiket oluştururken blogger ne tarz bir düzenleme yapmak istediğimizi bizelere soracak. Etiketleri kategori menüsü olarak kullanmak için burada bir dizi ayarlamalar yapmamız gerekiyor.Başlık Kısmı : Ana sayfamızda gösterilecek olan kategorinin başlık kısmı. 
Göster : Bu bölümde ise sadece seçilen etiketler kısmını tercih ediyoruz. Bu bölümde düzenle diyerek alt satırda gösterilecek etiketleri seçme ekranını açıyoruz. 
Sıralama : Alfabetik olarak seçiliyor.
Görüntüleme : Liste Tipi
Her Etiketteki Kayıt Sayısını Göster : Oluşturacağınız kategori münesünün yanında kayıt sayısını göstermek istiyorsanız işaretleyin.

Gösterilecek Etiketleri Seçme :  Kategorilerde bulunacak olan etiketleri buradan seçebilirsiniz. Belirlediğiniz etiketler sizin için kategori menüsüne eklenecek. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder