29 Temmuz 2013 Pazartesi

Apple’ın yönetim kadrosunda değişiklik

ABD’li teknoloji devi Apple, yönetici kadrosunda sessiz sedasız bir değişikliğe gitti. Şirketin sitesindeki yönetici profillerinden Teknoloji birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Bob Mansfield’ın adı çıkarıldı.


Apple, üst düzey yönetici kadrosunda herkesten habersiz bir değişikliğe gitti. MacRumors sitesinin dün fark ettiği gelişmede, yönetici kadrosunun profil sayfasından Bob Mansfield’ın adı çıkarıldı.
Reuters’ın verdiği bilgiye göre, Apple, Mansfield’ın yönetici kadrosunda daha fazla yer almadığını ve CEO Tim Cook’un altında özel projeler biriminde çalışacağını açıkladı.
Mansfield, 2012 yılında emekliliğini duyurduktan sonra Apple’a geri dönmüş ve Cook liderliğinde kablosuz ve yarı iletken ekiplerinin başına geçmişti.

AppleInsider sitesinin verdiği bilgiye göre, Mansfield’ın bir zamanlar sahip olduğu donanım tasarımının başına geçen Dan Riccio, çalılanlarla iyi geçinen bir isim değildi.
Apple, Ağustos ayında Mansfield’ın şirkete döneceğini duyurmuş, ardından yönetici kadrosunda Teknolojilerden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak yer almaya başlamıştı. Hatta, Tim Cook’un kendisine aylık 2 milyon dolar maaş teklif ettiği öne sürüldü                                                                Dün yapılan değişiklik profil sayfasına böyle yansıdı.
                                                                            (orjinal boyut için resime tıklayınız )

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder