21 Eylül 2013 CumartesiWindows 8'in de lider olduğu yerler var


Dünyanın pek çok yerinde Windows 8 halen 7'nin çok gerisinde. Ama bir yer var ki...


Windows 8, piyasadaki ilk bir senesinde, bir türlüMicrosoft'un umut ettiği başarıyı yakalayamadı. Ancak son bir aydır Windows 8'in istatistiklerindeki artış haberleri dikkat çekmeye başladı. Windows 8.1 güncellemesinin ön incelemelerde olumlu yorumlar alması, insanların Windows 8'e geçişini daha da hızlandırdı.
İnternet istatistiklerini tutan StatCounter'ın Windows 8 verileri incelendiğinde ise ilginç sonuçlar ortaya çıkıyor. StatCounter'a göre, pazar payı giderek yükselen Windows 8, bir ülkede çoktan liderliğe oturdu bile.
Söz konusu ülke, Yeni Zelanda'da yer alan küçük bir ada devleti olan Tokelau. 1.400 kişinin yaşadığı bu adada Windows 8'in pazar payı yüzde 26'ya yaklaşmış durumda ve bu da onu pazar lideri yapıyor.
Elbette, bu ironik haberin ötesinde, Windows 8'in yükselişi diğer ülkelerde de göze çarpıyor. İstatistikler, Windows 8'in son bir kaç ayda dünya çapında pazar payının yüzde 5'lik seviyedenyüzde 7.17'ye yükseldiğini gösteriyor. Windows 8.1 güncellemesinin çıkışından sonra bu rakamın ikiye katlanması da bekleniyor.
Kaynak:chip

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder