23 Ağustos 2013 CumaRakamlar Yahoo'nun öne geçtiğini söylüyor

İnanılmaz ama gerçek: Son rakamlar, Google'ın bu devin gerisinde kaldığını gösteriyor!


Herkes Yahoo'yu tükendi sanırken, Yahoo küllerinden yeniden doğuyor olabilir. Eski şanına yeniden kavuşmak için uzun zamandır atılımlar yapan, yöneticisini değiştiren, popüler satın almalar gerçekleştiren Yahoo, nihayet trafik değerinde Yahoo'u geçerek, ABD en çok ziyaret edilenservisi olmayı başardı.
comScore araştırma şirketinin istatistiklerine göre, Temmuz ayında, Yahoo'nun ABD'deki tekil ziyaretçi sayısı, Google'ın tekil ziyaretçi sayısının üzerine çıktı.
Yahoo'nun Temmuz ayı boyunca ABD'de yaklaşık 197 milyon tekil ziyaretçisi bulunurken, Google192 milyonda kaldı. 2008 yılında beri bu Yahoo'nun ilk defa zirveye çıkışı. Geçen yl Temmuz ayında Google 190 milyon ziyaretçiye sahipken Yahoo üçüncülük koltuğunda 160 milyon ziyaretçi ile yetiniyordu.
CEO'su değişen Yahoo, yeni CEO Marissa Mayer'ın Tumblr'ı satın alması gibi saldırgan ve efektif kararlı sayesinde, uzun zamandır geride kaldığı yarışta yeniden birinciliğe oturmuş oldu. Ancak comScore, Yahoo'nun ziyaretçi sayısında, Tumblr'ın 38 milyonluk ziyaretçi saysının dahil olmadığın da altını çizdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder