20 Ağustos 2013 SalıBeats Audio ile HTC arasında çatlak!

HTC'nin cepleriyle özdeşleşen bu önemil işlev, firmanın kötü satışları nedeniyle tehlikeye düştü!HTC, son birkaç senedir ses teknolojisi şirketi Beats Audio'da önemli miktarda hisseye sahip. Tayvanlı üretici, bu sayede birçok cebinde Beats Audio teknolojisine yer veriyor.
Ancak HTC'nin son zamanlarda düşen satışları, Wall Street Journal'ın haberine göre Beats Audio'yu harekete geçirdi ve firma, HTC'deki hisselerini satın alacak bir başka firmaaramaya başladı. HTC ve Beats Audio, WSJ'den gelen bu raporla ilgili herhangi bir açıklama yapmadılar.
Raporun doğru olması halinde HTC, yakın gelecekte ceplerinde Beats Audio teknolojisinden faydalanma hakkını kaybedebilir. Beats Audio, HTC'nin akıllı ceplerini rakiplerinden ayıran önemli işlevlerden bir tanesiydi. Ancak Beats Audio, HTC'nin düşüşünden kendisinin de etkilendiğini düşünüyor olabilir. WSJ'nin raporuna göre Beats, bu senenin başlarında yeni yatırımcılarınilgisini çekmeye çalışsa da bunda başarısız oldu ve şirket, planlarını genişletebilmek ve yeni hizmetler sunabilmek için daha fazla paraya ihtiyaç duyuyor.
Beats Audio, hip-hop sanatçısı Dr. Dre ve müzik yapımcısı Jimmy Iovine tarafından 2008'de kurulmuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder