28 Temmuz 2013 Pazar

                Google merak edilen fiyatı açıkladıGoogle, teknoloji devlerinin elinden çekerek aldığı navigasyon şirketi Waze için ödediği miktarı açıkladı.

eknoloji devi, Facebook'un elinden kaptığı İsrail şirketi için 996 milyon dolar ödediğini duyurdu.
Arama motoru devi Google, 2013'ün başından bu yana teknoloji devlerinin yakın takibinde olan Waze'i 966 milyon dolara satın aldığını açıkladı. Şirketin 2013'te bugüne kadar satın aldığıtoplam 16 şirket için ödediği miktar ise 1.31 milyar dolar. AllThingsD sitesinin verdiği bilgiyegöre,Google, ABD Sermaya Piyasası Kurulu'na sunduğu raporda Waze için ödediği miktarı açıklığa kavuştururken, 1 milyar doların üzerinde ödeme yaptığına dair spekülasyonlara da sonverdi. Google, Waze'in satın alımıyla 'gerçek zamanlı trafik bilgisi sunarak günlük navigasyonihtiyacını daha iyi karşılamayı amaçladıklarını' belirtti.
2013'TEE BÜNYESİNE 16 ŞİRKET KATTI
Googlemobil dünyanın en hızlı büyüyen uygulamalarından Waze'i altı hafta öncegerçekleştirdiği satın alımda Apple ve Facebook gibi şirketlerden kaparken, 2013'te bünyesine kattığı şirket sayısını da 16'ya çıkardı. Aralarında rüzgar türbinleri üreten Makani Power'dan haber özetleme uygulaması Wavii'ye kadar çeşitli firmaların aralarında bulunduğu şirketler için toplam 1.31 milyar dolar ödedi.1 yorum: